Zapraszamy na Dni Autyzmu

Wystawa twórczości plastycznej dzieci oraz spotkanie z Mikołajem i… alpakami to tylko niektóre z atrakcji XI Konińskich Dni Autyzmu, na które zapraszamy razem ze Specjalnym Ośrodkiem Szkolno-Wychowawczym w Koninie.

Już po raz jedenasty Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Koninie im. Janusza Korczaka organizuje Dni Autyzmu. Impreza odbędzie się w dniach od 2 do 6 grudnia pod hasłem „Chcemy być sobą”.

Rozpocznie ją w niedzielę uroczyste otwarcie wystawy Przeglądu Twórczości Plastycznej Dzieci z Autyzmem, pt. „Świątecznie, zimowo, kolorowo”. Malarskie i rysunkowe dzieła podopiecznych SOSW będzie można podziwiać w Centrum Organizacji Pozarządowych przy ul. 3 Maja 1-3. A skoro wystawa będzie tak blisko koninskiego rynku, liczymy na zainteresowanie koninian.

Na poniedziałek (4 grudnia) zaplanowano w SOSW spotkanie z alpakami. Ci krewni lamy z Ameryki Południowej, podobni do naszej rodzimej owcy, to bardzo sympatyczne i miłe zwierzęta, lubiane przez wszystkie dzieci. A przyjadą do nas z… Szyszyńskich Holendrów! Nazajutrz odbędą się spotkanie integrujące dla rodziców a dla uczniów działania sensoryczno-ruchowe. Natomiast najpoważniejsza atrakcja czeka na dzieci szóstego grudnia, kiedy w klasach uczniów z autyzmem pojawi się Mikołaj z prezentami. Ależ szykują się emocje!

W załączeniu dokładny program XI Konińskich Dni Autyzmu

ZAPRASZAMY !