Uroczyste otwarcie sali sportowo-rehabilitacyjnej

Po prawie dwóch latach budowy, poprzedzonych długimi staraniami, uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Koninie doczekali się wymarzonej sali gimnastycznej.

Sala gimnastyczna o wymiarach 12 na 24 metry i cztery pomieszczenia do zajęć sportowo-rehabilitacyjnych (gimnastyki korekcyjnej, integracji sensorycznej, terapii zabawy i terapii ruchowej) wraz z niezbędnym wyposażeniem i zapleczem socjalnym mieszczą się w parterowym budynku, połączonym z istniejącym budynkiem szkoły. Po latach realizacji zajęć z wychowania fizycznego w dawnej stajni, stacjonującego tu podczas zaborów kargopolskiego pułku dragonów, dzieci wreszcie mogą ćwiczyć w odpowiednich warunkami.

Ponieważ przez dziesiątki lat szkoła nie mogła się doprosić budowy kompleksu sportowego, sprawę w swoje ręce wzięli rodzice uczniów i nauczyciele i cztery lata temu powołali do życia Komitet Społeczny Budowy Sali Gimnastycznej przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. Janusza Korczaka w Koninie. Kiedy zebrali 55 tys. zł na projekt budynku, sprawą zainteresowały się media i władze miasta, pojawili się też sponsorzy. W rezultacie w grudniu 2017 roku wmurowano kamień węgielny pod budowę sali sportowo-rehabilitacyjnej, a w czerwcu tego roku budowa, realizowana przez spółkę AX-BUD Inwestycje, została zakończona. W sumie jej postawienie kosztowało ponad 3,8 mln zł.

W otwarciu obiektu 14 listopada 2019 roku wziął udział zastępca prezydenta Konina Witold Nowak, były prezydent Józef Nowicki oraz przedstawiciele darczyńców: Fundacji Polsat, Zespołu Elektrowni Pątnów-Adamów-Konin i spółek Dekada i Impexmetal.

Fot. A. Pilarska, LM.pl