V Konińskie Dni Autyzmu

W dniach 3-5.12.2013 r. odbyły się V Konińskie Dni Autyzmu pod hasłem „Spróbujmy razem oswoić świat”. W ramach obchodów tych dni, w pierwszym dniu uczniowie z autyzmem brali udział w zawodach sportowych : „Na sportowo kolorowo”. Ale nie tylko.

Kolejny dzień to spotkanie z władzami miasta i mieszkańcami Konina. Uczniowie przeszli ulicami Starego Konina na Plac Wolności i tam spotkali się z Panami Prezydentami: Józefem  Nowickim i Sławomirem Lorkiem.

Mieszkańcom miasta uczestnicy happeningu zaprezentowali hasła przyświecające V Konińskim Dniom Autyzmu.

V Konińskie Dni Autyzmu
V dni autyzmu, Konin

Uwieńczeniem święta był  trzeci dzień , w którym rodzice i zaproszeni goście odwiedzili naszą szkołę. Mieli tam okazję obejrzeć wystawę prac uczniów, uczestniczyć w zajęciach otwartych, zapoznać się z filmem „Trudna miłość-autyzm”. Dzieci zaprezentowały się w inscenizacji taneczno-muzycznej oraz w prezentacji multimedialnej , która pokazała ich pracę w ciągu roku. Nagrodą dla nich, było spotkanie z Mikołajem i wspólne ubieranie choinki. Goście mieli okazję spróbować pysznego jedzenia, które przygotowane zostało przez uczniów.

Sponsorem upominków dla dzieci , materiałów potrzebnych do oprawy obchodów V Konińskich Dni Autyzmu oraz poczęstunku było Stowarzyszenie ”Razem Damy Radę”

Więcej zdjęć w galerii