Podarowaliśmy uczniom radość z muzyki

To wielka przyjemność sprawiać radość dzieciom, tym razem jej źródłem był zakup i przekazanie Specjalnemu Ośrodkowi Szkolno-Wychowawczemu keyboardu firmy Yamaha, idealnego – jak nas zapewniono – do nauki grania na instrumentach klawiszowych.

Siedemset piętnaście złotych, które wydaliśmy na zakup Yamahy PSR E363, pochodzi z wpłat na nasze konto z jednego procenta podatku dochodowego, za które jeszcze raz bardzo dziękujemy. Choć przed dwoma laty była to najbardziej budżetowa propozycja keyboardu firmy Yamaha z dynamiczną klawiaturą, była sensacyjną nowością targów Musikmesse we Frankfurcie roku 2017.

Zakupiony instrument zawiera zaskakująco dużo funkcji jak na cenę, za jaką go nabyliśmy. Posiada ponad 570 brzmień, ponad 150 akompaniamentów i tyleż przebiegów arpeggio, choć nie jesteśmy pewni, co ten ostatni termin znaczy. Mamy jednak nadzieję, że uczniowie potrafią wykorzystać tę funkcję z pożytkiem dla siebie, bo – podobno – poznawanie tajników muzyki na tym instrumencie to czysta przyjemność!

Oprócz wspomnianych wyżej brzmień i akompaniamentów Yamaha PSR E363 ma 61 klawiszy, 5 chorusów, 150 styli rytmicznych, 158 utworów, nagrywanie 5 piosenek dwuścieżkowych, waży zaledwie 4,5 kg i ma podświetlany panel LCD. Jak zapewniają w internecie użytkownicy, ma bardzo rozbudowany schemat lekcji, a wszystkie wbudowane utwory można przećwiczyć z darmowym podręcznikiem, dostępnym do pobrania ze strony producenta.